Pár hét és indulnak külföldre a Pannónia program első résztvevői
Heteken belül elindulhatnak külföldre azok az egyetemisták, akik elsőként vesznek részt az Erasmust helyettesítő Pannónia Ösztöndíjprogramban.
Heteken belül elindulhatnak külföldre azok az egyetemisták, akik elsőként vesznek részt az Erasmust helyettesítő Pannónia Ösztöndíjprogramban.
A növekvő infláció és a csökkenő tanulói létszám arra kényszeríti az iskolákat, hogy csökkentsék a tanórán kívüli tevékenységekre fordított kiadásaikat. Sok helyen a tanárok egy részét is elbocsátják.
Egyetemistaként is járhat szociális támogatás, amit számos ösztöndíj formájában lehet megigényelni. Egy szobi osztály olyan célt tűzött ki maga elé, amit csak nagyon kevesen próbálnának meg elérni. Kiderült, hogyan működik a gyakorlatban az ételallergiások iskolai étkeztetése. Ezek voltak a hét legfontosabb történéseit.
Elsősorban a modellváltott intézmények hallgatóinak és munkatársainak kedveznének vele, a célországok között azonban vannak olyanok is, ahol kétséges, hogy a hallgatók biztonságban lennének-e.
Az UWC Magyarországi Egyesületének ballagó diákjai rendhagyó nemzetközi hagyományokkal zárták félévüket a világ öt kontinensén. Az ösztöndíjas végzett tanulók között volt, aki az iskolák hagyományait követve tengerbe ugrott, vagy szimbolikusan megmászta a Kilimandzsárót.
Tíz év alatt ötszörösére nőtt az Ausztriában tanuló magyar fiatalok száma, csak tavaly 1367 új magyart írattak be osztrák intézményekbe, ahol a pedagógusok átszámítva egymillió felett keresnek és a hangsúlyt nem a lexikális tudásra helyezik.
Csak a tavalyi évben 1367 új magyar diákot írattak be osztrák intézményekbe.
Tovább emelkedett a külföldön tanuló magyar hallgatók száma, a 2021/2022-es tanévben már több mint 16 ezren jártak valamelyik másik ország felsőoktatási intézményébe. Úgy tűnik, a Brexit senki kedvét nem vette el a költözéstől, egyszerűen új célországot kerestek maguknak a középiskolások. És találtak is: Hollandiában meredeken emelkedik a magyar egyetemisták száma, az ottani egyetemeken lassan kitehetik a „megtelt” táblát.
A külföldön tanulóknak azonban csupán negyede térne biztosan vissza Magyarországra, míg sokan abban az országban maradnának, ahol a diplomájukat szerezték.
Akár 60 ezer forinttal is több ösztöndíjat kaphatnak a külföldön tanuló magyar hallgatók - tájékoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) hétfőn az MTI-t.
Negyven százalékkal kevesebb EU-s hallgató jelentkezett a brit egyetemekre 2021-ben, mint egy évvel korábban. Helyettük más országok - például Hollandia - felsőoktatását választják.
A tandíj drasztikus drágulása és a kedvező diákhitel megszűnése miatt a legtöbb külföldre készülő más lehetőség után nézett.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.